Marka & Pazarlama

Dijital Pazarlama Ajansı Nedir? Hangi Hizmetleri Sunar?

Link Dijital Pazarlama Ajansı

Dijital çağın hızlı gelişimiyle birlikte, markaların dijital dünyada varlık göstermesi ve hedef kitlelerine ulaşması için yeni ve etkili pazarlama stratejileri geliştirme ihtiyacı ortaya çıkmıştır. İşte bu noktada dijital pazarlama ajansları devreye giriyor. Bu makalede, dijital pazarlama ajansları ne olduğunu, ne iş yaptıklarını, verdikleri hizmetleri ve bir dijital pazarlama ajansı ile çalışmanın avantajlarını ele alacağız.

Dijital Ajans Nedir?

Dijital pazarlama ajansları, markaların dijital dünyada etkili bir şekilde var olmalarını sağlamak için pazarlama stratejileri geliştiren ve uygulayan kuruluşlardır. İnternetin ve dijital platformların gücünden yararlanarak markaların hedef kitlelerine erişimini artırmayı hedeflerler. Dijital ajanslar, bir araya gelmiş uzman ekiplerden oluşurlar ve markaların pazarlama ihtiyaçlarına özel çözümler sunarlar.

Dijital Pazarlama Ajanslarının Verdiği Hizmetler Nelerdir?

Dijital pazarlama ajansları markalara çeşitli hizmetler sunarak onların dijital dünyadaki varlığını artırır. Sundukları çeşitli hizmetler ile markanızın trafiğini artırarak rakiplerinizden öne geçmenizi sağlarlar.

Dijital pazarlama ajansları, temelde bir markanın dijital varlıklarını ele alır. Markanın dijitalde temas ettiği tüm noktalarda hem danışmanlık hem de uygulama noktasında destekler sunar. Bu desteklere de aslında Dijital Pazarlama Hizmetleri denmektedir. Dijital Pazarlama Ajanslarının sunduğu hizmetler aşağıda listelenmiştir.

Pazarlama Stratejisi ve Planlama

Dijital pazarlama ajansları, markalar için pazarlama stratejisi ve planlama sürecinde önemli rol oynuyor. Dijital pazarlama ajanslarında ilk adım olarak, hedef kitlenizi anlamak için detaylı bir analiz yapılarak hedef kitlenizin demografik özellikler, davranışsal alışkanlıklar, ilgi alanları ve satın alma eğilimleri gibi faktörler incelenir. Rekabet durumunuzu analiz ederek sektördeki diğer markaların stratejilerini ve başarılı kampanyalarını değerlendirirler. Markanızın belirlediği hedefler doğrultusunda bütçenizi optimize ederek en etkili pazarlama kanalları seçilir. Ayrıca, pazarlama stratejisinin ayrıntılarına yönelik bir planlama yaparak, kampanyaların zamanlamasını ve içeriği belirlenir.

Bazı markalar diğer dijital hizmet kalemlerini almadan, sadece strateji geliştirmek ve kendi ekibine uygulatabilmek adına pazarlama stratejisi için danışmanlık alabilmektedir. Ancak stratejinin uygulanabilirliği konusunda Dijital Pazarlama Ajansları, stratejiyi üreten konumunda olduğundan dolayı uygulama noktasında da çok daha yetkindir.

Web Tasarımı ve Geliştirme

Dijital Pazarlama Ajansları markanızın web sitesini tasarlayarak geliştirirler. Kullanıcı deneyimini optimize ederek markanızın değerlerini yansıtan web siteleri oluştururlar. Örneğin bir dijital pazarlama ajansı, kullanıcıların web sitesinde gezinirken rahat bir deneyim yaşamasını sağlamak için kullanıcı aşağıda bulunan tüm hizmetleri verir:Formun Üstü

 • Kapsamlı Web Tasarımı
 • Kullanıcı Deneyimi Optimizasyonu
 • Mobil Uyumlu Tasarım
 • İçerik Entegrasyonu
 • E-ticaret Çözümleri
 • SEO Uyumlu Tasarım
 • Analitik ve Raporlama
 • Bakım ve DestekFormun Altı

Sosyal Medya Yönetimi

Markanızın sosyal medya platformlarında etkili bir şekilde var olmasını sağlayarak takipçi etkileşiminin artırılması ve sosyal medya paylaşımlarının etkileşimini artırmak için reklam yönetimi gibi çeşitli hizmetler verilir. Ajanslar, markalar için kapsamlı bir sosyal medya stratejisi oluşturur. Bu strateji, hedef kitle analizi, rekabet analizi ve platformların özelliklerini değerlendirme gibi adımları içerir. Buna göre markaların hedeflerine uygun içerik planlaması yapılır ve sosyal medya hesaplarında düzenli ve ilgi çekici paylaşımlar gerçekleştirilir.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Markalarınızın web sitelerinin arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlamak için SEO çalışmaları yapılır. Web siteniz arama sonuçlarında daha görünür hale gelerek istenen trafiğe ulaşır. Organik trafiği elde etmek amacıyla aşağıda bulunan yöntemler kullanılır.

 • Site İçi SEO (On-Page SEO)
 • Site Dışı SEO (Off-Page SEO)
 • Teknik SEO

SEO kapsamında ajansınız web sitenizin içeriğini, yazılımını ve dış bağlantılarını optimize eder. Çok daha otoriter bir web sitesine sahip olabilmeniz adına link inşası stratejileri geliştirir ve dış satın almaları sizin adınıza tamamlar.

İçerik Pazarlaması

Dijital pazarlama ajansları, markalar için etkili içerikler üretir. Blog yazıları, videolar, infografikler gibi çeşitli formatlarda içerikler oluşturarak markalar hedef kitleleriyle etkileşim kurmalarını sağlarlar. İçerik stratejisi oluşturma, içerik üretimi, dağıtımı ve pazarlama otomasyonu gibi hizmetler sunarlar.

Ayrıca influencer marketing kategorisinde stratejiler geliştirir ve organik görünen içeriklerle ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi son kullanıcılarla buluşturur.

Reklam Yönetimi

Dijital reklamlar markanıza, ürünlerinize veya hizmetlerinize yönelik reklam kampanyalarının oluşturulması, yayımlanması ve yönetilmesini sağlar. Google Ads, arama sonuçları sayfalarında, web sitelerinde, mobil uygulamalarda ve YouTube gibi platformlarda reklamlarınızın görüntülenmesini sağlar. Google Ads ile reklam kampanyaları oluşturabilir ve rakiplerinizden bir adım öne geçebilirsiniz.

Google Ads platformu dışında da Meta, TikTok, Twitter gibi sosyal medya reklam platformlarında reklamlarınızı yayınlarken, Criteo gibi ek reklam kanallarından da faydalanır.

Stratejileri uçtan uca üreten ajansınız size ilk müşteri ediniminden remarketing kampanyalarına kadar bir kurguyla yaklaşır.

Link Dijital Pazarlama Ajansı ile Çalışmanın Avantajları

Ajanslar markaların kendi iç kaynaklarını ve zamanlarını dijital pazarlama faaliyetlerine ayırabilmelerini sağlar. Ayrıca markaların büyüme hedeflerine uygun ölçeklenebilir çözümler sunarlar ve pazarlama stratejilerini markaların ihtiyaçlarına göre ayarlayabilirler.

Link Dijital Pazarlama Ajansı olarak son kullanıcı odaklı stratejilerle markalarımızın rekabet avantajını artırarak büyümelerine yardımcı oluyoruz. Değişen ve dijitalleşen dünya düzeninde, markaların pazarlama ve iletişim çalışmalarını etkili ve efektif bir şekilde yürütmek için bir araya gelen genç ve dinamik bir ekibiz. İletişimin temellerini esas alır ve teknolojiyle ortaya çıkan mecraları bu refleks ile değerlendiririz. Her yeniliğini çok yakından takip eder, deneyimler, sonuçlarını değerlendirir ve ardından iş ortaklarımızla paylaşırız. İş ortaklarımız demişken müşterilerimizi iş ortaklarımız olarak kabul eder, ayrı çatılar altında aynı heyecanla, ekibinizin bir parçası olarak çalışırız.

Back to list

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir